Brak Kopciuszka w zasięgu wzroku: na razie drabinka marcowego szaleństwa Briana Truonga

Po raz kolejny March Madness okazuje się nieprzewidywalny. Ale w tym roku nie ma w zasięgu wzroku magicznego biegu Kopciuszka. Matka boga wróżek musi zrobić sobie przerwę, ponieważ królują najmocniejsi tytani. Ze wszystkimi 12 z No.1-No. 3 rozstawione zespoły tworzące Sweet 16, jasne jest, że był to dla mnie zły rok, aby przewidzieć niespokojne sytuacje.

Ocena mojego wspornika

Mój zdenerwowany wspornik najwyraźniej nie wypadł dobrze. Miałem zbyt wiele niskoprocentowych niepokojów, zwłaszcza w drugiej rundzie. Nauka definiuje sytuację krytyczną jako różnicę między drużyną wygrywającą i przegrywającą wynoszącą pięć lub więcej. Tak więc, podczas gdy poprawnie przewidziałem trzy z pięciu sytuacji krytycznych w pierwszej rundzie, w kilku innych chybiłem celu.

•••Nauka

Moje przewidywania:

• nr 12 Oregon nad nr 5 Wisconsin (Oregon wygrał 72-54)
  • Nr 11 Belmont nad 6 Maryland (Maryland wygrał 79-77)
  • 14 miejsce Yale nad nr 3 LSU (LSU wygrał 79-74)
  • Nr 13 UC Irvine nad 4 Kansas State (UCI wygrał 70-64)
  • No. 11 Saint Mary’s nad No. 6 Villanova (Villanova wygrała 61-57)
  • instagram story viewer
  • nr 12 Murray State nad nr 5 Marquette (Murray State wygrał 83-64)

Nie przewidziałem rozterek, których nie przewidziałem, że numer 12 Liberty pokonuje numer 5 w stanie Mississipi i numer 11 w Ohio pokonuje numer 6 w stanie Iowa.

W mojej obronie wszystkie gry, które źle przewidziałem, były meczami z jedną lub dwiema przejęciami. Yale miało ciężki mecz, ponieważ wiodący strzelec punktów Miye Oni miał zaledwie pięć punktów, a LSU prowadziło 45-29 do przerwy. Podczas gdy Bulldogi wróciły, wyprzedzając Tygrysy o 11 punktów w drugiej połowie, to nie wystarczyło. Tak blisko zdenerwowania, ponieważ LSU wygrał 79-74.

Saint Mary's wystraszył obrońców tytułu z przewagą w pierwszej połowie, ale Villanova wygrała 61-57. Tak blisko.

Belmont był najbliżej, ze starszym obrońcą Darrenem Windlerem, który zdobył szalenie wysoki wynik 35 punktów. Po utracie prowadzenia 40-34 w pierwszej połowie, Bruins tracili jeden punkt. Ale to oni mieli ostateczną kontrolę nad grą, a ja miałem nadzieję. Z piłką Belmont prowadził zegar, czekając na zwycięski strzał, ale błędne podanie przypieczętowało wygraną Maryland 78-77. Więc. Blisko.

Ale tak właśnie idzie March Madness. Pod koniec dnia moje przewidywania były błędne, nawet o kilka punktów.

To, co tak naprawdę nie pomogło mojej drabince, to liczba drużyn z niskimi rozstawami, które dotarły do ​​Sweet 16. NaukaDane pokazują, że w drugiej rundzie dochodzi do średnio ~2,9 niespokojnych sytuacji. Z 11 potencjalnych niepokojów w drugiej rundzie zdarzyło się zero. I w ten sposób otrzymujesz Sweet 16, gdzie najsłabiej rozstawione zespoły to 5 Auburn i 12 Oregon.

Czas zapomnieć o wsporniku i cieszyć się jazdą.

Ocena potencjału historii Kopciuszka w Oregonie

Jako ostatnie dwucyfrowe ziarno w turnieju, numer 12 Oregon jest ostatnią nadzieją w historii Kopciuszka w 2019 roku. Ale ponieważ magia Kopciuszka jest wyraźnie nieobecna na tegorocznym turnieju, wolałbym nazwać to historią Mulan, ponieważ Kaczki musiałyby wywalczyć sobie własną drogę wyjścia.

Podczas gdy zwycięstwo Oregonu 73-54 nad UC Irvine w drugiej rundzie wygląda jak dominacja na papierze, ostateczny wynik nie odzwierciedla tego, jak blisko było załamania się Ducks.

Kaczki zdobyli zaskakujące zero punktów w pierwszym 7:30 drugiej połowy, tylko po to, by zaszokować Mrówkojady z 38 punktami w ostatniej 12:30 meczu.

Aby dostać się do Elite Eight, Oregon będzie musiał pokonać Virginię numer 1. Statystyki nie są na korzyść Kaczek, ponieważ rozstawienie nr 1 nigdy nie przegrało z rozstawieniem nr 12 w historii turniejów NCAA. I chociaż Virginia stała się pierwszym w historii rozstawionym numerem 1, który przegrał z rozstawionym numerem 16 w zeszłym roku, zespoły rozstawione z numerem 1 nadal mają wyjątkowo wysoki współczynnik zwycięstw w Sweet Sixteen.

•••Nauka

Co więcej, niepokój Sweet Sixteen pojawia się raz na pięć lat, więc szanse Oregonu na przedłużenie sezonu są bardzo niskie.

Jednak, aby moja Ostateczna Czwórka pozostała nienaruszona, będę potrzebować nasiona nr 1 do upadku. Numer 5 Auburn zagra z numerem 1 w Północnej Karolinie, w meczu, w którym rozstawione z miejsca 5 mają tylko 17 procent wygranych.

Wskakuję do szalonego pociągu Tygrysów, Charles Barkley Weź kierownicę.