List miłosny do Auburn, moja kochana ostatnia czwórka Pick

Bycze oko, zrobiłem to. Jako część 3,9 procent ludzi, którzy wybrali Auburn, aby dotrzeć do Final Four, pokornie akceptuję wiarygodność, na którą zasługuję. To znaczy tak długo, jak długo przeoczysz, jak błędne są pozostałe moje przewidywania z Ostatecznej Czwórki.

W jakiś sposób Auburn był jedynym zespołem w Final Four, który dobrze przewidziałem. Ale to dlatego, że tegoroczne mecze Elite Eight były jednymi z najtrudniejszych do przewidzenia. jestem jedyny Nauka pisarz, aby mieć jedną poprawną drużynę w Final Four.

Najpierw numer 2 Tennessee został znokautowany w Sweet Sixteen przez numer 3 Purdue. Nasiona nr 3 mają tylko 37-procentowy współczynnik wygranych w tym pojedynku.

Następnie numer 1 Gonzaga został oszołomiony przegraną 75-69 Elite Eight z numerem 3 Texas Tech. 3 nasiona mają tylko 39 procent wygranych w tym pojedynku.

I w końcu, po wielu bliskich sprawdzianach wcześniej w turnieju, nr 1 Duke został pokonany przez nr 2 Michigan State, 68-67. Podczas gdy walka nr 1 na nr 2 była historycznie pojedynkiem 50-50 w Elite Eight, siła Zion Williamson sprawiła, że ​​Duke stał się faworytem w tym przypadku.

instagram story viewer

Tak wiele nasion nr 1 i nr 2 zostało wyeliminowanych, ale nr 5 Auburn wciąż tańczy. Tygrysy podzieliły wysoko postawione zespoły, aby osiągnąć swoją pierwszą Final Four w historii programu.

A wszystko to po tym, jak ledwo uniknęliśmy zdenerwowania w pierwszej rundzie 12. stanu Nowy Meksyk.

Drogi Auburn,

Auburn to fajny zespół do oglądania. Grają szybko, angażują wielu graczy i strzelają dużą ilością trójek. Tygrysy mają 10 graczy ze średnią dwucyfrową minutą i prowadzą naród w punktacji trzypunktowej.

Tygrysy też nie odpuszczają w obronie, zmuszając do strat w prawie 25 procentach posiadania przeciwnika, co prowadzi w całym NCAA DI.

Ale po pięciu zwycięstwach w turniejach NCAA najbardziej imponującą cechą Auburn jest ich zdolność adaptacji.

Jeden z Naukaambitne przewidywania dla tworzenia drabinek było: „Co najmniej jedna drużyna z wyższym rozstawieniem niż nr 5 awansuje do Final Four”. Mając to na uwadze, wybrałem numer 5 Auburn, aby zrobić głęboką próbę.

•••Nauka

Auburn rozdziera go od czasu ich ostatniej straty, kiedy zostali rozerwani przez Kentucky, 80-53 w lutym. 23. Tygrysy były trzymane w 32,8% strzelaniu z pola. Byli poza zbiórką 24-43. Ale ta strata wydaje się teraz kluczowa dla historycznego biegu Auburn. To był punkt zwrotny dla Tygrysów.

Od tej straty Auburn nie odbił się od tej przewagi ani nie utrzymał tak niskiego procentu rzutów z gry. Tygrysy zamknęły resztę sezonu rozrywając SEC, konferencję z siedmioma reprezentantami w tegorocznym turnieju. Przystępując do turnieju NCAA, zespół miał passę ośmiu wygranych meczów, w tym cztery zwycięstwa w turnieju SEC Championship. Tygrysy zasłużyły na miejsce w tegorocznym wielkim tańcu, dominując na drugim miejscu Tennessee, 84-64.

Tańczący Tygrys, Zabite Giganty

W Sweet Sixteen Auburn wygrał z numerem 1 w Północnej Karolinie, w pojedynku, w którym piąta drużyna wygrywa tylko przy 17-procentowym współczynniku. Tygrysy zdobyli dominującą drugą połowę w zwycięstwie 97-80, zdobywając w tym czasie 17 rzutów za trzy. Podczas gdy spodziewano się burzy strzałów zza łuku, wydawało się, że wrota przeciwpowodziowe zostały otwarte. Podczas gdy Tygrysy osiągają średnio 11,4 punktów za trzy punkty na mecz, w drugiej połowie wyczerpali aż 12 trójek.

Jednak radość ze zwycięstwa łagodziła strata. Drugi napastnik Chuma Okeke, który był najlepszym zawodnikiem Auburn w tym meczu z 20 punktami i 11 zbiórkami, doznał kontuzji kolana kończącej sezon w połowie drugiej połowy.

Auburn następnie zmierzył się z Kentucky, ostatnią drużyną, która zasłużyła Tygrysom na porażkę. Podczas gdy numer 5 pokonując nasiona numer 2 nie jest zdenerwowany przez Nauka standard, Kentucky było zdecydowanie faworyzowaną drużyną w tym pojedynku. Auburn przegrał oba spotkania w sezonie zasadniczym z Kentucky, które uplasowało się na siódmym miejscu Ankieta 25 najlepszych AP. Jednak drużyna numer 5 wygrała pojedynek z drużyną numer 2 wszystkie trzy razy, kiedy występowała w Elite Eight.

Statystyki nie kłamią, ponieważ Auburn wygrał 77-71 w dogrywce.

Bez Okeke, trzeciego wiodącego strzelca zespołu, Auburn musiał się dostosować. Ale gdy Okeke oglądał mecz z hotelu, dbając o jego kontuzję, Tygrysy walczyły. Po tym, jak Auburn miał do przerwy 30-35 przegranej, tracił aż 11 punktów w pierwszej połowie, Okeke zdecydował się być ze swoim zespołem na arenie.

„Ci faceci powiedzą ci, że bez wątpienia tęskniliśmy za Chumą, ponieważ nie możesz go zastąpić”, powiedział główny trener Bruce Pearl w konferencja prasowa po meczu. „On jest naszym najcenniejszym graczem. On jest naszym ulubionym facetem.

Gdy Okeke siedział na uboczu na wózku inwalidzkim, Tygrysy wydawały się inspirowane. Zebrali się, aby wrócić, wymusić nadgodziny i wygrać. Pomimo utraty kluczowego gracza Auburn wykazał się zdolnością adaptacji. Zespół wykonał tylko siedem charakterystycznych trzypunktów swoich wykroczeń, zamiast tego zdobył prawie połowę punktów z wnętrza farby.

HARPER WARSZAWA! 💪@AuburnMBB aż 7!#Marcowe szaleństwo | #Elite8pic.twitter.com/bS1MmOf7Er

— Marcowe szaleństwo NCAA (@marchmadness) 31 marca 2019 r.

Mniej było również punktowanych punktów przez komisję. Młodszy obrońca Jared Harper i starszy obrońca Bryce Brown połączyli razem 50 punktów. Harper mierzący 5 stóp i 11 cali był najbardziej ekscytującym graczem na parkiecie, notując 26 punktów, cztery zbiórki, pięć asyst, trzy przechwyty i dwa bloki. Jego umiejętność rozgrywania doprowadziła go do zdobycia 12 punktów w dogrywce, sześciu punktów z boiska i sześciu punktów z rzutów wolnych.

Koszykówka Auburn nie jest zwykle pokazem dla dwóch osób. Ławka Tygrysów przekroczyła 40-21 UNC, podczas gdy sześciu graczy osiągnęło dwucyfrową liczbę punktów w pojedynku Sweet Sixteen. Gra Elite Eight była po prostu inna, Harper pokazał swoją kreatywność, a Brown wyszedł 8 za 12 z pola i dodał cztery trzy punkty.

Niezależnie od tego, czy jest to sprytny trening Bruce'a Pearla, czy inspiracja Okeke na boisku i poza nim, Auburn stworzył niesamowity bieg.

Stwórzmy historię. Razem.#Orzeł Wojenny x #Niedokończone sprawypic.twitter.com/8W70d5vQV1

— Auburn Koszykówka (@AuburnMBB) 30 marca 2019 r.

Pokonali już 4. Kansas, 1. North Carolina i 2. Kentucky. Ale Tygrysy muszą zmierzyć się z innym gigantem.

Auburn zmierzy się z drugim rozstawieniem turnieju, drugą najlepszą drużyną AP w kraju i jedynym w tym roku rozstawieniem numer 1: Virginia. To będzie najtrudniejsze wyzwanie Tygrysów, ale ponieważ Auburn jest zespołem, który wydaje się tak elastyczny, trudno je policzyć. My, a być może nawet Virginia, nie wiemy, jaki styl przyniesie Auburn w sobotę. Ale jestem tu po to.