Severská kombinace na zimních olympijských hrách

Severská kombinace spojuje skoky na lyžích s tradičním běžeckým lyžováním, přičemž obě akce se konají ve stejný den. Tento sport byl uveden na všech olympijských hrách od prvních her v roce 1924. Je to také jediný sport na zimních olympijských hrách, který zahrnuje pouze sportovce. Věrný sportovnímu jménu vede Norsko s celkovým počtem 30 medailí.

instagram story viewer

Jednotlivec (normální a velký kopec)

V případě skoků na lyžích soutěží sportovci na normálním nebo velkém kopci. Skoky jsou hodnoceny na základě komponent délky a stylu. Tato skóre jsou řazena tak, aby nasazovala sportovce na běžecké závody.

Sportovci jsou nasazeni na základě jejich výkonu při skokové akci. Odtud je zlatá medaile udělena sportovci, který jako první projde cílovou páskou.